www.sc-samp.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.sc-samp.com

89.207.129.73:7780
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ProoBoot • | RollePlay Pravila | •

Go down 
4 posters
AutorPoruka
CruZz




Broj komentara : 25
Join date : 2012-02-03
Mjesto : Crna Gora

ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty
KomentarNaslov komentara: ProoBoot • | RollePlay Pravila | •   ProoBoot • | RollePlay Pravila | • EmptySun Feb 05, 2012 2:19 pm

RP ((RolePlay)) - je simulacija realnog zivota

MG ((MetaGaming))- je mjesanje IC i OOC chata, isto tako u obican chat nikada ne smijemo pisati smajlice tipa: XD, Razz, :O.
U obican chat nikada ne pisemo skracenice rijeci: itd. wtf. omg. i slicno


Na primjer:

Kada napisemo u IC ((običan chat)):
"Kako RL???"
"Å*to ima novoga na forumu??"
"Ja sam Armando_Cruz a vi ste??"
"Dobar dan "
Kada napisemo na OOC ((/b)) chat:
"Dobar dan izvolite sjesti"
"Idemo malo do burga"
"Odvezi me do najblizeg kioska"


IC (( In Character ))- to znaci sva radnja koja se dogada unutar lika s kojim igrate

OOC (( Out Of Character )) - to znaci radnja koja se dogada izvan radnje lika ili RL radnje

PG ((PowerGaming))- je kada nastojimo prisiliti nekog drugog igrača na radnju koju on ne zeli napraviti, tu ubrajamo i totalno nerealne radnje, mozemo ga uraditi i pomocu /me komande

Na primjer:

SkoÄcimo sa litice i nastavimo normalno trcati kao da se nis¡ta nije dogodilo.
Stojimo na autu dok on vozi.
/me jede jabuku - takoder PG jabuka se nije mogla sama stvoriti u rukama, osim ako smo je prije ovoga uzeli sa drveta ili od prijatelja


MG vs PG - [ tu ubrajamo koristenje /me komande na radnje koje su totalno nerealne

Na primjer:

/me vadi zolju iz dzepa i ubija Ime_Prezime
/me sjeda u leteci auto
/me gleda kroz zidove


RK ((RevangeKill)) - je ubojstvo iz osvete. RK je ujedno i PG jer se ne moze covijek dignuti iz mrtvih kako bi se osvetio onome koji ga je ubio

SK ((SpawnKill)) - je ubojstvo na mjestu gdje se igrac spawna


Korištenje /me komande - /me komanda sluzi za izrazavanje emocija ili radnji koje se ne vide u igri

Na primjer:

/me pokusava drzati Ime_Prezime i uspjeva
/me pokušava zavezati cipelu i uspijeva
/me drži pištolj uperen u glavu Ime_Prezime i on sada ne moze nikuda


DB ((DriveBy)) - je namjerno gazenje pjesaka i namjerno pucanje na njih sa mjesta vozaca

BH ((Bunny Hop)) - je skakanje dok trcis ili sa biciklom.
To se krsi sa RP Pravilima jer trcanje i skakanje istovremeno nije moguce u stvarnom zivotu i kaznjivo je.



DM ((DeatchMach)) - je ubijanje bez dobra RP razloga.


BA ((Bug Abusing)) - je iskoristavanje bugova (strogo zabranjeno)

TK ((Team Kill)) - Ubijanje igraca iz svog tima


Ova pravila se moraju postovati i znati!!!
Na vrh Go down
SICILIANO

SICILIANO


Broj komentara : 6
Join date : 2012-02-04

ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ProoBoot • | RollePlay Pravila | •   ProoBoot • | RollePlay Pravila | • EmptySun Feb 05, 2012 5:29 pm

Bravo HAMZA ovo si uradio za 10 Wink
Na vrh Go down
Sony




Broj komentara : 42
Join date : 2012-02-05

ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ProoBoot • | RollePlay Pravila | •   ProoBoot • | RollePlay Pravila | • EmptyMon Feb 06, 2012 9:51 am

Eh da je hamza nego sam ja Armando Cruz :DD....Ovo mi novi acc na forum banan sam na CruZz
Na vrh Go down
Kiki.

Kiki.


Broj komentara : 18
Join date : 2012-02-03

ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ProoBoot • | RollePlay Pravila | •   ProoBoot • | RollePlay Pravila | • EmptyMon Feb 06, 2012 12:43 pm

Koce drugi nego nas hamza Very Happy
Na vrh Go down
Sony




Broj komentara : 42
Join date : 2012-02-05

ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ProoBoot • | RollePlay Pravila | •   ProoBoot • | RollePlay Pravila | • EmptyTue Feb 07, 2012 2:39 pm

haha Nije hamza ovo sam ja odradio Bgm Nego me banali na CruZz nzm zasto razlog stavili : HUMOR..I ja morao napravit novi acc Sony Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ProoBoot • | RollePlay Pravila | •   ProoBoot • | RollePlay Pravila | • Empty

Na vrh Go down
 
ProoBoot • | RollePlay Pravila | •
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» NOVI IP OD PROOBOOT 193.192.59.151:7782
» ProoBoot Glavni Chat
» PRAVILA S.W.A.T-a
» " PRAVILA BGF-a "
» Pravila LSV

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
www.sc-samp.com :: www.sc-samp.com :: Server Obavjesti-
Idi na: